Jeotermal Kuyu İnhibitör Sistemleri İmalatı
İnhibitör Sistemleri :

Jeotermal rezervuarlarda yüksek sıcaklık ve basınç altında yoğun olarak suda çözünmüş halde bulunan minerallerin kuyularda üretime geçildiği sırada sıcaklık ve basınç düşümü etkisiyle jeotermal işletmelerde mineral(Kalsiyum Karbonat,Silika) çökelmesi yaşanır. Bu çökelme santral içerisindeki mekanik ekipmanların yüzeyinde birikerek çok olumsuz durumlara sebep olabilmektedir.

İnhibitör sistemleri rezervuara flash point nontasının altından(jeotermal akışkan üzerinde basıncın azaldığı sıvı fazdaki CO2’nin gaz fazına geçiş bölgesi) dozajlama yaparak tuz bazlı minerallerin çökelmesini engeleyen sistemlerdir.

Tasarım&Projelendirme :

İnhibitör sistemleri ve inhibitör tubing çekme hidrolik motorları tasarımı ve projelendirmesi mühendis kadromuz tarafından müşteri teknik şartnameleri ve istekleri doğrultusunda mühendislik ve kalite ön planda tutarak yapılır.

Çoklu kuyu lokasyonları için inhibitör su yumuşatma ve inhibitör hazrılama üniteleri ve bu üniteler ile kuyubaşı inhibitör tankları arası inhibitör dağıtım hatları projelendirmesi otomosyon işleri yapılabilmekte olup işlerin tamamını anahtar teslim olarak yapabilecek kapasiteye sahip bir firmayız.

İnhibitör sistemleri ekibimiz tarafından mekanik veya plc kontrollü (otomasyonlu) olarak projelendirilebilmektedir. Plc kontrollü sistemlerde, müşteri konfor talepleri doğrultusunda istenilen yazılımlar projelendirilerek gerekli donanımlar sağlanabilmektedir.

İmalatı :

Tecrübeli mühendis kadromuz tarafından müşteri taleplerine ve proje teknik şartnamelerine göre  hazırlanan projelere uygun olarak ekbimiz tarafından inhibitör sistemleri mekanik montajı gerçekleşmektedir.

Teknik Destek :

Ekibimiz tarafından sistemlerin saha mekanik montaj işleri kaliteli ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Satış sonrası teknik ekibimiz tarafından gerekli yedek malzemelerin ve tedariği hızlı ve kaliteli bir şekilde yapılır.