Kuyubaşı Örnekleme Seperatör & Condenser İmalatı

        İnovaterm olarak jeotermal projelerine bir çok kuyu test ekipmanı imalatı ile birlikte kuyubaşı test seperatörü ve condenseri projelendirmesi ve imalatını kendimize özgü bir şekilde mühendislik ve kalite ön planda tutarak yapmaktayız.

Projelendirme :

        Jeotermal alanda kullanılacak olan kuyubaşı örnekleme seperatör ve kondenserlerini İnovaterm’e özgü bir şekilde kaliteyi ve işlevselliği en yüksek düzeyde tutarak tek gövdede birleştirerek projelendirdik.

İmalat :

 Gövde İmalatı :

        Seperatör gövde imalatı AISI 304L kalite malzemeden kaynaklı olarak imal edilmektedir. Gövde üzerinde bulunan nozzle delikleri projede bulunan nozzle oryantasyonuna ve çapına uygun olarak İnovaterm Boru İşleme atölyemizde hassas CNC boru kesim tezgahlarımızda hızlı ve kaliteli bir şekilde açılmaktadır. Nozzle branşmanları ve tüm kaynaklı bağlantılar TİG (Argon) kaynağı yöntemi ile sertifikalı kaynakcılarımız tarafından yapılmaktadır. Kaynakları tamamlanan seperatör gövdeleri elektrolitik krom  yada HCL asit banyolarında yıkanarak tüm imalat curuf ve paslanmalarından arıdırılır. Ek olarak seperatör gövdeleri üzerinde 1 adet manyetik tip paslanmaz gövdeli PN40 seviye göstergesi (müşteri talebine göre reflex tip kullanılabilir) , 1 adet ısıtma hattı ve 1 adet drain hattı bulunmaktadır. Seperatör drain hattı gövde içerisinden gizli bölmeden devam ederek condenserin alt kısmından çıkışı sağlanmış ve bu ekipmanın işlevselliği ve görselliği açısından artı sağlamıştır.

Borulama ve Fittings :

        Tüm fittings bağlantıları ASTM A182 F 316L Kalite 3000 Lb paslanmaz çelik malzemeler ile yapılmaktadır. Borulamada 316 L paslanmaz çelik borular kullanılmaktadır. Ürünün saha montajı için yüksek basınç ve sıcaklık dayanımlı paslanmaz flex boru tedarik edilmekte olup bu boru sayasinde saha montajı çok hızlı ve kolay bir çekilde yapılabilmektedir.

Örnekleme Portu :

        Örnekleme portundan Steam+Ncg ve Brine için 2 ayrı çıkış ile tek hattan örnekleme portundan örnek alınabilmektedir. Seperatör gövdesi condenser set üzerinde konumlandırılmış olup örnekleme portundan alınan örnekler  5/16” – 3/8” – 1/4” paslanmaz tube boru ile condensere aktarılabilmektedir. Kondenser çıkışında arka hacim basıncını dengeleyebilmek için hassas çalışan 1 adet paslanmaz iğne vana bulunmkatadır. Tüm tube bağlantıları AISI 316 SS Kalite hamlet tube fittingler ile yapılmaktadır.

Condenser İmalatı :

         Condenser  paslanmaz tube sarmalı ile yeterli ısı transfer alanını sağlayacak şekilde uygun boyda sarmal yapılarak 3 çift alüminyum çita ile sabitlenmektedir. Condenser gövde imalatı S235 JR sac malzemeden imal edilmektedir. Kaynaklı imalatı tamamlanan kondenser gövdesi 2 kat epoxy mastik astar boya ile boyanır ve 1 kat u.v dayanımı yüksek poliüretan katkılı son kat ile boyanarak korozif etkilerden ve güneş ışınlarına karşı yüksek dayanım sağlanmış olur. Gövde üzerinde 1 adet drain, 1 adet seperatör drain ve 1 adet taşkın hattı çıkışı ve 1 adet örnek alım portu konumlandırılmıştır. Seperatör set kondenser tabanından sabitlenerek güvenli bir sekilde çalışması sağlanır.

Test Aşaması :

        İmalatı tamamlanan seperatör gövdesi, tube fittings bağlantıları test hattımızda azot gazı basılarak basınçlandırılır. Seperatör gövde ve borulamarı 10 barg ile 30 dk, 30 barg ile 30 dk olmak üzere basınçlandırılarak köpük ile kaçak testine sokulur. Testi tamamlanan ekipmanlar müşteriye teslim edilir.

Teknik Destek :

        Ekipmanların saha montajı ekibimiz tarafından projede bulunan noktalarına mekanik montajları gerçekleştirilir. Müşteri tarafından talep edilmesi durumunda test düzeneğinin çalışması örnek alma yöntemi ile alakalı bilgilendirme teknik ekibimiz tarafından yapılabilmektedir.